• 11265
  Zahradní ventil
 • jednací místnost
  Jednací místnost
 • jídelna
  Jídelna
 • kotelna
  Kotelna
 • monitorováno
  Monitorováno
 • odpadky
  Odpadky
 • sklad
  Sklad
 • technická místnost
  Technická místnost
 • úklid
  Úklid

Vrata, brány, retardéry

on .

Co bychom to byli za autoritativní web, pokud bychom nezmínili každou z kategorií, které patří produktům, co zabraňují vjezdu vozidlům. Vrata, brány a závory jsou sice super, ale copak se nedíváte na televizi? Každý druhý jezdí rychle a zběsile brány či závory padají pod náporem čtyř kol. Jak se můžeme bránit proti rychlé jízdě efektivně?

zpomalovací prahy rozhlasy bartek

Co se špatnou plochou střechou?

on .

Často se stává, že hydroizolace u střechy nefunguje jak má, je příliš stará nebo špatně provedená. Zplesnivělé základy a přílišná vlhkost jsou pak následky, které bych nikomu nepřál. Jaké máme tedy možnosti, když tento problém zastihneme hned v zárodku?

střecha střechy92 plechová

Kdy dochází k poruchám plochých střech?

on .

K nejčastějším poruchám plochých střech dochází u starších bytových panelových domů, ale také u rodinných domů, kde je mnohdy v již nevyhovujícím stavu hydroizolace. Kromě stáří materiálu může být příčinou poruch také použití nevhodných materiálů, nebo nekvalitně provedené práce. Nezbytností v tomto případě je oprava ploché střechy. Na rozdíl od šikmých střech je výhodou při opravách těch plochých snadnější přístup. Na druhou stranu potřeba údržby plochých střech je četnější. Mezi pravidelné drobné opravy patří vyčištění ucpaného střešního svodu, údržba oplechování, které jinak rezaví, a zabránění praskání střešního pláště vlivem působení klimatu. V případě, máme-li novou nebo nově zrekonstruovanou střechu, je nezbytné nezasahovat jakkoli do střešního pláště po dobu plynutí záruky. V opačném případě zaniká nárok na možnost uplatnění reklamace. Plochou střechu bychom měli kontrolovat alespoň dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim.

plochastrecha 


Dlažba za dobrou cenu? Poradíme!

on .

Sháníte profesionála, který vám za dobrou cenu udělá obklady a dlažby ve Zlíně? Pak vám musíme doporučit firmu Dlažby Sklenář, kde jsme si nechali dělat zámkovou dlažbu před firmu. Profesionální práce, rychlost, dobrá cena, která byla předem stanovena a dodržena. Pracovníci s námi všechno komunikovali, informovali nás o tom, co se bude dít, co budou potřebovat, jaké z toho pro nás vyplývají omezení v pohybu před firmou.

Firmu Dlažby Sklenář můžeme opravdu jen doporučit! Kvalita za dobrou cenu je to, co je možná vystihuje nejlépe.

Střešní vazníky disponují řadou výhod

on .

stresni vazniky

Současný moderní stavební průmysl si zakládá na kvalitě použitých materiálů a jejich efektivitě. A právě střešní vazníky jsou ideální příkladem pro svou variabilitu a úsporu materiálu i peněz. Střešní vazníky mají řadu dalších výhod a tady jsou některé z nich:

 • Při výrobě téměř nedochází ke vzniku odpadu, což znamená, že jsou střešní vazníky poměrně levné.
 • Montáž je velmi rychlá a vysoká tuhost použitého materiálu zajišťuje dlouhou životnost.
 • Střešní vazníky mají nízkou hmotnost, což znamená, že se velmi snadno instalují a převáží.

První vazníky se objevily před více než šedesáti lety. V té době byl však problém, že k jejich konstrukci byly nezbytné manuální statické výpočty. Tyto konstrukce se začaly tedy rozšiřovat až s příchodem počítačů a programování. Díky modernímu softwaru projektanti navrhují vhodnou vazníkovou konstrukci, kompletní projektovou dokumentaci a také kalkulaci.

Zvolíte si sádrovou omítku?

on .

Pro koho se hodí sádrové omítky?

Sádrové omítky jsou poměrně neznámou volbou v omítání, ale pomalu si razí svou cestu na výsluní. Mají totiž výhody. Jaké?

 • Místo klasických vnitřních čtyřvrstvých omítek se tvoří jen jedna sádrová vrstva.
 • Tím pádem se zkrátí čas, který je potřeba pro vyhotovení sádrové omítky - za den je vše hotovo.
 • Alergii na prach dáte sbohem. Tento typ omítky je dokonale hladký, takže se na něj nezachytává prach.
 • Máte předpoklady pro nadměrnou vlhkost? Sádrové omítky mají vlastnost absorpce, takže vyrovnávají výtečně vzdušnou vlhkost.
 • Odpadnou vám další a další práce na domě. Sádra nepohlcuje barvu tak, jako klasická omítka, takže se rozlučte s každoročním otravným natíráním.

Trendy u venkovních bazénů

on .

Cílem investicí se stále více stávají zahrady a jejich vybavení. Lidé jsou dnes více nakloněni přírodě a čistému vzduchu například na kraji vesnice. Jednoznačnou devízou jsou pak luxusní bazény na zahradách. Musíme však myslet na kvalitu a provedení výstavby. Bazén po sléze bude vystaven těžkým podnebným podmínkám a proto je dobré dopředu promyslet, jaký typ vybrat. Nejefektivnějším řešením je aktuální nerezový bazén. Další důležitou volbou je pak provedení dle cirkulace vody. Venkovní bazény se rozlišují na bazény s přelivnými žlábky a bazény se skimmerovým systémem. Vhodným řešením by poté mohly být laminátové bazény. Už jste přemýšleli o výstavbě bazénu? Sledujte náš web pro další tipy!