• 11265
  Zahradní ventil
 • jednací místnost
  Jednací místnost
 • jídelna
  Jídelna
 • kotelna
  Kotelna
 • monitorováno
  Monitorováno
 • odpadky
  Odpadky
 • sklad
  Sklad
 • technická místnost
  Technická místnost
 • úklid
  Úklid

Jsou lepší dřevěné nebo plastové plotovky?

on .

Chcete postavit plot a váháte mezi dřevěnými a plastovými plotovkami, neboli laťkami?

Plot, Krajina, Lonely, Stín, Sun Modrá Obloha

Plastové i dřevěné plotovky mají svého výhody a nevýhody.
Dřevěné jsou na pohled krásné a na omak přírodní. Plastové jsou prostě kus plastu, ale v dnešní době, kdy se i plast tváří jako dřevo, to na první pohled ani nepoznáte. Plastové plotovky mají velkou výhodu v tom, že mají daleko větší odolnost a nemusí se o ně pečovat, tak jako o dřevo, které bez ošetření mohou napadnout různí škůdci anebo může začít hnít.

Volba je tedy na vás. Chcete přirozenost nebo dlouhověkost?

Kdy je nutná izolace domu?

on .

Pokud žijete ve velkoměstě v bytě, který je z každé strany obklopen dalšími byty, asi moc vytápění ani izolaci neřešíte. Jestli ale žijete v mrazivém údolí ve Zlínském kraji ve starším domě, izolace je to, co vás napadne jako první, že je nutné vyřešit. Izolovat dům ale není snadné. Každé zdivo má svá specifika.

Levné a rychlé řešení pro oplocení vašeho pozemku

on .

Poplastované pletivo je nejlevnější a nejoblíbenější varianta řešení ohraničení pozemku. Většinou se prodává v možnostech od 1 až po 2 metry vysoké, s drátem 2,5 mm. Montáž tohoto pletiva je poměrně jednoduchá a životnost exkluzivně dlouhá - podle odhadů až 70 let! Nespornou výhodou je také univerzálnost použití. Je to nejpohodlnější řešení pro zahradu, jako domácí tak např. školní, ale také pro průmyslové stavby nebo různé objekty. Přestože jsou některé moderní obydlí obrněny staromódními kamennými ploty, jako ekonomičtější řešení se určitě jeví poplastované pletivo.

Dřevěné vazníky udrží každou střechu

on .

V případě dřevěných vazníků můžeme většinou mluvit o příhradových konstrukcích, ve kterých jsou jednotlivé stojné prvky ve styčníku spojeny styčníkovou deskou. Dřevěné vazníky mají pak široké uplatnění ať už v pozemním, průmyslovém, ale i inženýrském stavitelství.
Nejčastěji jsou dřevěné vazníky používány ve stavebním průmyslu na střechy halových objektů, supermarketů, ale i rodinných domů a bytů. Své uplatnění najdou dřevěné vazník i při realizaci bednění mostů, dřevěných stropů i altánů.

Nepodceňte výběr plotu

on .

Chystáte se oplotit si pozemek nebo stavíte plot kolem domu? Nepodceňte přípravu a hlavně počáteční náklady. Hlavním trendem v oplocení jsou stále dřevěné ploty a klasické pozinkované pletivo obalené plastem. Nově jsou také v módě plastové ploty, které imitují přírodní materiály. Takové ploty mají dlouhou životnost i nízkou cenu. Pokud ale sháníte klasiku, obraťte se Kovovýrobu Dobeš, která nabízí sloupky, brány, pletiva i celé ploty na klíč. Odpadnou vám tak starosti s jeho realizací.