• 11265
  Zahradní ventil
 • jednací místnost
  Jednací místnost
 • jídelna
  Jídelna
 • kotelna
  Kotelna
 • monitorováno
  Monitorováno
 • odpadky
  Odpadky
 • sklad
  Sklad
 • technická místnost
  Technická místnost
 • úklid
  Úklid

Nové nezbytnosti v oblasti prodeje pro ochranu před COVID-19

on .

ochranné přepážky

Ochranné přepážky jsou v obchodech nezbytné pro bezpečnost prodejce i zákazníků. Tyto a další ochranné prostředky způsobily, že je Česko v popředí s bojem s Coronou.

Před návštěvou obchodů nezapomínejte na následující pravidla, která byla speciálně aplikována pro úspěšný boj proti šíření viru COVID-19, který se rozšířil na úroveň pandemie.

Vzdálenost

V obchodě ve frontě u pokladny udržujte dostatečnou vzdálenost dvou metrů mezi ostatními nakupujícími a pokladnou. stůjte vždy za ochrannou přepážkou, a nesnažte se mluvit na prodejce skrze okénko na lepší dosah.

Správné načasování

Mimo to, že zaměstnanci obchodu ocení návštěvu podniku v případě nutnosti, nikoliv pro zábavu, je nutné vědět, které obchody mají omezení časová. Některé prodejny potravin, jako například tesco, preferuje nechávat dopolední hodiny pro naše seniory-občany. Opatření má ochránit hlavně styk seniorů, kteří jsou rizikovou skupinou, s velkým počtem možných přenašečů.

Před i po

Pokud náhodou ještě s sebou nenosíte vlastní antibakteriální gel, na veřejných místech je nutno jich mít dostatek. Je třeba dodržovat pravidlo, že desinfekce rukou je nezbytná před vstupem do obchodu, stejně tak jako po výstupu z obchodu.
Tuto ochranu můžete také navýšit tím, že budete na manipulaci s produkty používat jednorázové plastové rukavice, které se také často vyskytují u vchodu do obchodu.

Čistá rouška

Roušky sice nejsou už momentálně povinné na veřejnosti, ale v uzavřených prostorách obchodů jsou nezbytné, zvláště, když nemůžete vždy dodržet bezpečnou vzdálenost dvou metrů. Používejte buď roušky jednorázové, nebo po každém použití věnujte čas čištění a dezinfekci použité roušky.

Zakoupené produkty

Pokud chcete mít skutečnou jistotu, že s sebou domů nedonesete daný virus, je třeba sundat si nejlépe už v předsíni venkovní oblečení, boty, brýle a další věci a očistit je sprejem na bázi alkoholu, či otřít čistícím ubrouskem.
Dále nezapomínejte na kliky, batohy a kabelky, nákupní tašky a samozřejmě - čištění produktů, které jste koupili. Ovoce a zeleninu asi alkoholem čistit nemusíte, ale je dobré očistit před umístěním do skříní a lednice jogurty, plechovky, lahve a podobné věci v obalech.